
De aanvraag kwam binnen als een projectgerichte serieproductie met een harde deadline. Na vrijgave van het project moest binnen 6 werkweken het volledige traject gerealiseerd worden:
- Ontwerpoptimalisatie richting productie
- Matrijzenbouw
- Serieproductie van 50.000+ stuks
- Levering op buitenlandse locatie
Het bestaande ontwerp was gebaseerd op een extrusieprofiel dat op lengte geproduceerd en vervolgens nabewerkt moest worden.
Dit zorgde voor:
- Extra handling en assemblagetijd
- Meer afhankelijkheid van nabewerking
- Hoger risico op vertraging binnen de planning
Daarnaast waren snelheid, communicatie en leverbetrouwbaarheid cruciaal binnen het project. Daarom is gekozen voor volledige lokale productie, zodat schakelen tijdens het traject mogelijk bleef en de doorlooptijd maximaal beheersbaar bleef.
Samen met de klant hebben we het ontwerp aangepast naar een volledig spuitgegoten onderdeel, waardoor nabewerking kwam te vervallen en het productieproces efficiënter en sneller uitvoerbaar werd

